امروز : دوشنبه, 07 بهمن 1398
قاچاق تجهیزات پزشکی

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی دادگستری استان دو اخلالگر در نظام اقتصادی را محکوم کرد.
بر این اساس متهم ردیف اول این پرونده به نام حمیدرضا جانقربان فرزند علمدار به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق قاچاق تجهیزات پزشکی (پروتز و ایمپلنت‌های اسکلتی) به ۲۰ سال حبس و پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان جزای نقدی در حق دولت و متهمه ردیف دوم آزاده سجادیه فرزند یحیی به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.
به گزارش تسنیم از اصفهان، به‌نقل از روابط‌ عمومی دادگستری‌ کل استان اصفهان، احمد خسروی‌وفا،‌رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: این پرونده از دو جنبه همچنان مفتوح است و رسیدگی ادامه خواهد داشت؛ یکی در خصوص معاونان جرم و دیگر شکات احتمالی خصوصی که دچار ایراد صدمه بدنی ناشی از استفاده از این تجهیزات شده‌اند.
او با اشاره به اینکه تاکنون ۴ پرونده اقتصادی در دادگستری استان منتهی به صدور حکم نهایی و قطعی شده است، گفت: دو پرونده دیگر یکی با موضوع فرار مالیاتی بالغ‌بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان و دیگری سوء‌استفاده از ۸۰ کارت بازرگانی در دادسرا مطرح و در حال رسیدگی است که به‌محض وصول به دادگاه ویژه اقتصادی، متهمان آن مورد محاکمه قرار خواهند گرفت و اطلاع‌رسانی لازم نیز انجام خواهد شد.

 

منبع

ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود